MOTOR SERWIS

Michael baner (2)

MICHAEL Motor Serwis

DIAGNOSTYKA

Aby zapewnić bezpieczną jazdę motocyklem, ich producenci zalecają coroczne serwisowanie Twojego pojazdu, które możesz wykonać w naszym serwisie MICHAEL Motor Serwis. Twój motocykl lub skuter zostanie przez nas szczegółowo sprawdzone i zdiagnozowane, a niezbędne naprawy zostaną przeprowadzone u nas po konsultacji z Tobą. 

MICHAEL Motor Serwis

ELEKTRONIKA

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w naprawach oraz dobrze wyszkolonym pracownikom możemy zaoferować Państwu kompetentny serwis z zakresu elektroniki Twojego motocykla. Jesteśmy przyzwyczajeni do sumiennego wykonywania prac.

Projekt bez tytułu (16)
tuning

MICHAEL Motor Serwis

MECHATRONIKA

Aby serwisować i naprawiać współczesne motocykle, konieczne jest zaangażowanie w ten proces mechatroników, którzy posiadają kompetencje nie tylko w mechanice ale również w elektronice stosowanej w tych pojazdach. Przykładem urządzenia mechatronicznego w motocyklu jest elektronicznie sterowana skrzynia biegów, w której sterownik odpowiada za prawidłowe wybranie odpowiedniego przełożenia.  Jako, że tego typu urządzenia mechatroniczne należą do bardzo skomplikowanych, należy je poddawać regularnej weryfikacji.

MICHAEL Motor Serwis

UKŁADY ZAPŁONOWE

W silnikach spalinowych układ zapłonowy wytwarza wysokie napięcie, dzięki któremu w odpowiednim momencie suwu sprężania mieszanki paliwowo powietrznej następuje zapłon zainicjowany przeskokiem iskry na świecy zapłonowej. Jeżeli świeca zapłonowa jest sprawna, a kąt wyprzedzenia zapłonu odpowiednio dobrany, zgodnie ze wskazówkami producenta, wtedy proces spalania w silniku jest prawidłowy, a spaliny zawierają najmniejszą ilość szkodliwych składników. Dlatego też, jak również w trosce o bezawaryjne podróżowanie, należy regularnie wymieniać świece i przewody zapłonowe oraz dbać o poprawność działania całego układu zapłonowego. 

zaplon
Projekt bez tytułu (17)

MICHAEL Motor Serwis

GAŹNIKI I WTRYSKIWACZE

Gaźniki oraz wtryskiwacze są istotnymi elementami układów zasilania silnika mieszanką paliwowo-powietrzną. Aby działały  poprawnie, należy dbać o czystość benzyny doprowadzanej do nich, którą zapewniają filtry w układzie paliwowym. Jeżeli jednak gaźnik zostanie zanieczyszczony, to należy go poddać kompleksowemu przeglądowi wraz z czyszczeniem za pomocą  ultradźwiękowego urządzenia. Naszym klientom zapewniamy fachową troskę o  wtryskiwacze i gaźniki, używając oryginalnych części zamiennych. Sprawdzamy i w razie potrzeby naprawiamy lub wymieniamy wadliwe elementy układu wtryskowego.

MICHAEL Motor Serwis

UKŁADY NAPĘDOWE

Trzy podstawowe rodzaje układów przeniesienia napędu na tylne koło motocykla (łańcuch, pasek zębaty lub wał kardana) wymagają regularnej kontroli, diagnozy oraz wymiany zużywających się elementów zanim usłyszysz niepokojące odgłosy zużytych części.

Należy zawsze prewencyjnie dostosowywać się do zaleceń producenta co do przebiegów kilometrów Twojego pojazdu pomiędzy wymianą łańcucha napędowego lub paska zębatego oraz zużytych części wału kardana.

Nie lekceważ żadnych symptomów, które mogą wskazywać, że układ napędu działa niepoprawnie - przyjedź do naszego MICHAEL Motor Serwisu i dokonaj diagnostyki układu napędu.

uklad-napedu
sprzęgła

MICHAEL Motor Serwis

SPRZĘGŁA I SKRZYNIE BIEGÓW

Podobnie jak inne części w motocyklu, również tarcze sprzęgłowe powinny być wymieniane zgodnie z zaleceniami producenta motocykli (prewencyjnie). Jeżeli jednak zauważysz, że sprzęgło Twojego motocykla działa niepoprawnie, przyjedź do naszego serwisu, gdyż może wtedy wystarczyć regulacja mechanizmu włączania sprzęgła.

Jeżeli motocykl ma duży przebieg, konieczne jest przeprowadzenie remontu skrzyni biegów, w czasie którego zaistnieje konieczność  wymiany zużytych części na nowe.  Cały proces remontu skrzyni biegów jest przeprowadzany, monitorowany i rejestrowany zgodnie ze standardami systemu zarządzania jakością w naszym serwisie.

MICHAEL Motor Serwis

UKŁADY ROZRZĄDU

Pasek lub łańcuch oraz koła zębate i napinacz rozrządu, to części eksploatacyjne silnika, które wymagają regularnej kontroli oraz wymiany zgodnie z zaleceniami producenta. Zużyty pasek rozrządu może spowodować poważne uszkodzenie silnika, a co za tym idzie, kosztowny jego remont.  Dlatego też  terminowa wymiana tych części jest bardzo ważna i konieczna.

układy-rozrządu
regulacja-zaworow

MICHAEL Motor Serwis

REGULACJA ZAWORÓW

Ustawienie zaworów w dużej mierze odpowiada za dobrą pracę silnika i czyste spalanie. Aby tak było, należy regularnie sprawdzać i regulować luzy zaworowe, aby utrzymać optymalną wydajność silnika i zapobiec potencjalnym uszkodzeniom.

MICHAEL Motor Serwis

FILTRY I OLEJE

W zależności od rodzaju motocykla, zastosowanego w nim silnika oraz oleju, producenci zalecają odpowiednie przebiegi pojazdu pomiędzy wymianą olejów i filtrów. Do tych zaleceń należy się dostosowywać po to, aby żywotność Twojego motocykla była jak najdłuższa.

W naszym serwisie stosujemy

Projekt bez tytułu (18)
333

MICHAEL Motor Serwis

PŁYNY EKSPLOATACYJNE

Przeprowadzenie kontroli stanu płynów eksploatacyjnych daje nam gwarancję poprawnego działania wszystkich układów i mechanizmów motocykla. W trosce o długą eksploatację Twojego pojazdu płyny eksploatacyjne powinny być wymieniane regularnie zgodnie z zaleceniami  producenta oraz wynikiem kontroli stanu tych płynów. 

 

MICHAEL Motor Serwis

ZAWIESZENIE

Sprawne zawieszenie w motocyklu jest niezwykle ważne dla Twojego bezpieczeństwa, dlatego zaniepokoić Cię mogą  wszelkie wibracje, utrata komfortu, stuki przy hamowaniu, niepoprawne prowadzenie motocykla. Wszelką pomoc w naprawie zawieszenia przedniego i tylnego możesz uzyskać w naszym serwisie.

zawieszenie
3323

MICHAEL Motor Serwis

HAMULCE

Układ hamulcowy jest jednym z najważniejszych w każdym pojeździe. Klocki i tarcze hamulcowe obok filtrów oleju i powietrza to najczęściej  wymieniane elementy eksploatacyjne samochodu. Wymiana klocków i tarcz wiąże się z również z czyszczeniem piasty, zacisków i prowadnic.  Podczas tych napraw duże znaczenie ma właściwy dobór klocków oraz tarcz hamulcowych o odpowiednich parametrach ale również wykonywanie prac z tym związanych zgodnie z technologią zalecaną przez producenta pojazdu.

MICHAEL Motor Serwis

OPONY

Pamiętaj o tym, że wymiana opon w profesjonalnym serwisie motocyklowym jest gwarancją bezpieczeństwa jazdy oraz dłuższego ich użytkowania. W czasie wymiany zużytych opon wykonuje się również weryfikację obręczy koła, a po ich wymianie całe koło musi być ponownie wyważone. Należy pamiętać aby w sposób właściwy dobrać opony do każdego motocykla.

Projekt bez tytułu (22)
opony

MICHAEL Motor Serwis

WYWAŻANIE KÓŁ

Prawidłowo pracujące koła są ważne dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Niewyważone koła mogą prowadzić do uszkodzenia układu kierowniczego i podwozia. Dlatego ważne jest, aby koła były wyważane każdorazowo po wymianie opon oraz kiedy zauważymy drgania w układzie kierowniczym.

MICHAEL Motor Serwis

TUNING

W naszym serwisie motocyklowym możemy przeprowadzić tuning zewnętrzy Waszego pojazdu. W czasie tego procesu weźmiemy pod uwagę Wasze oczekiwania i zaproponujemy taką modernizację, która będzie estetyczna, funkcjonalna i bezpieczna. 

Projekt bez tytułu (27)
NASZE USŁUGI

JAK PRZEBIEGA WIZYTA W NASZYM SERWISIE?

1
Umów wizytę w naszym serwisie

Umów wizytę w naszym warsztacie osobiście, telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego.

2
Oddaj motocykl do serwisu *
Po oddaniu motocyklu do serwisu dokonujemy diagnozy, a następnie wstępnej wyceny.

* Twój motocykl możemy przywieźć do naszego serwisu i odwieźć do domu naszym transportem.

3
Poczekaj na realizację zlecenia

Będąc świadomym, że czas to pieniądz dokonujemy naprawy tak szybko jak to możliwe.

4
Odbierz naprawiony motocykl *

Odbierz swój motocykl i zapomnij o usterce.

* Twój motocykl możemy przywieźć do naszego serwisu i odwieźć do domu naszym transportem.

UMÓW WIZYTĘ W NASZYCH WARSZTACIE