AUTO SERWIS

5

MICHAEL Auto Serwis

DIAGNOSTYKA

Od lat zajmujemy się diagnostyką w technice pojazdów. 
Od głębszej diagnostyki pojazdu poprzez odczyt, interpretację i kasowanie błędów, kasowanie danych serwisowych i obsługowych.
Dostęp do aktualnych danych z czujników, siłowników, analizy spalin aż po specjalne funkcje takie jak regeneracja serwisowa filtrów cząstek stałych, uruchamianie różnych jednostek sterujących lub siłowników umożliwia właściwe ustawienie parametrów silnika oraz innych podzespołów samochodu.
Rozwiązywanie problemów według schematów i pomiarów w różnych obszarach techniki motoryzacyjnej.

MICHAEL Auto Serwis

GEOMETRIA

Niepoprawnie ustawiona geometria zawieszenia powoduje wiele negatywnych zjawisk. Główne z nich to wzrost zużycia paliwa w wyniku zwiększonych oporów toczenia kół, nierównomierne zużycie opon oraz pojawienie się dodatkowego obciążenia elementów układu kierowniczego i zawieszenia, co przyspiesza ich zużycie. Ma to również kluczowe znaczenie w nowoczesnych pojazdach wyposażonych w systemy ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu. Kolejną kwestią jest wydłużenie drogi hamowania - samochód, który nie podąża za swoją osią symetrii, zatrzyma się znacznie później niż powinien. Dlatego też nie lekceważ żadnych symptomów, które mogą wskazywać, że geometria jest niepoprawna - przyjedź do naszego auto serwisu i dokonaj pomiaru geometrii.

wymiana-opon
klimatyzacja

MICHAEL Auto Serwis

KLIMATYZACJA

Latem temperatura wewnątrz samochodu może szybko wzrosnąć, co może spowodować spadek koncentracji kierowcy, dlatego warto zadbać o jej poprawne funkcjonowanie przez cały rok.

Układ klimatyzacji samochodowej chroni wszystkich pasażerów pojazdu przed pyłkami, kurzem, sadzą oraz gazami, dlatego konieczne jest dbanie o regularną wymianę filtrów kabinowych oraz zdiagnozowania stanu urządzenia klimatyzującego. 

MICHAEL Auto Serwis

AKUMULATORY

Akumulator samochodowy dostarcza rozrusznikowi energię niezbędną do uruchomienia silnika. Pojazd nie uruchomi się bez akumulatora. Nowoczesne samochody wyposażane są w coraz większą ilość elektroniki, co zwiększa wymagania stawiane akumulatorowi.

Według statystyk rozładowany lub uszkodzony akumulator samochodowy jest przyczyną około 40% awarii samochodów na polskich drogach. Oprócz pojemności, przy wyborze nowego akumulatora szczególnie ważna jest odpowiednia technologia zastosowana do produkcji akumulatora.

akumulatory
wnetrze

MICHAEL Auto Serwis

ELEKTRONIKA

Nowoczesny samochód jest przesączony skomplikowaną elektroniką (systemy bezpieczeństwa ABS, ESP, ASR, EPC..., zapalniczki, głośniki czy systemy parkowania), którą należy regularnie monitorować, konserwować i naprawiać w razie potrzeby. 

MICHAEL Auto Serwis

UKŁADY ABS, ESP, EPC, ASR

Kontrola dynamiki jazdy jest sprawdzana za pomocą systemów elektronicznych: ABS, ESP, EPC oraz ASR. Podczas jazdy kładziemy głównie nacisk na nasz komfort, jednakże są także systemy w naszym samochodzie, które dbają o nasze bezpieczeństwo. Poprawne działanie systemów wspomagających jest konieczne, dlatego ich diagnoza powinna być realizowana regularnie.

opony
oswietlenie

MICHAEL Auto Serwis

OŚWIETLENIE LED

Niesprawne oświetlenie samochodowe stanowi niebezpieczeństwo. Reflektory mogą z czasem stać się matowe, dlatego należy je czyścić i polerować. Regularnie należy sprawdzać, które światła samochodowe są niesprawne. W naszym serwisie dokonamy przeglądu oraz koniecznej wymiany niedziałających źródeł światła. Możesz również wymienić stare systemy oświetlenia(żarówki) na nowoczesne oświetlenie ledowe.

MICHAEL Auto Serwis

ROZRZĄDY

Układ rozrządu wymaga wymiany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu. Dokładny okres między wymianami podany jest w instrukcji obsługi danego samochodu – także w książeczce serwisowej, w której należy również wpisać poprzednią wymianę.
Przebiegów tych trzeba bezwzględnie przestrzegać. 

Projekt bez tytułu (9)
Projekt bez tytułu (10)

MICHAEL Auto Serwis

TURBINY

Wymiana uszkodzonej turbosprężarki może być bardzo kosztowna. Ceny różnią się w zależności od wielkości turbosprężarki i rodzaju usterki. Jeżeli nie będziemy przestrzegać zalecanych przez producenta samochodu przebiegów do naprawy lub regeneracji turbosprężarki może nas spotkać przykre doświadczenie w czasie jazdy. Aby temu zapobiec razem z nami zadbaj o sprawność turbiny w Twoim samochodzie w czasie regularnych przeglądów.

MICHAEL Auto Serwis

FILTRY I OLEJE

Silnik składa się z wielu ruchomych części. Właściwie dobrany oraz regularnie wymieniany olej silnikowy i filtry zapewniają odpowiednią pracę tych skomplikowanych elementów i zapobiegają ich zatarciu.

Olej silnikowy służy również jako środek czyszczący. Wiąże też cząsteczki brudu i filtruje je przepływając przez filtr oleju. Olej i filtry zużywają się z czasem, dlatego muszą być regularnie wymieniane.

wymiana-oleju
Projekt bez tytułu (11)

MICHAEL Auto Serwis

ZAWIESZENIA

Zawieszenie w samochodzie jest jednym z szybciej zużywających się układów. Przejmuje ono największe obciążenia pochodzące z jazdy, a tym samym znacznie skraca jego żywotność i dlatego wymagana jest regularna kontrola oraz wymiana zużytych części. 

MICHAEL Auto Serwis

HAMULCE

Układ hamulcowy to jeden z najważniejszych układów znajdujących się w samochodzie, wpływających na nasze bezpieczeństwo. Regularny serwis oraz kontrola zapewni Ci długotrwałą, bezpieczną jazdę.

Układ hamulcowy w samochodzie składa się z pompy hamulcowej,  serwa wspomagającego siłę hamowania, przewodów hamulcowych, zacisków hamulcowych, tarcz oraz klocków, a nad całością czuwa system ABS. Tak ważny układ wymaga regularnej kontroli oraz wymiany.

hamulce
opony

MICHAEL Auto Serwis

OPONY

Stan opon wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Konieczna jest wymiana opon, gdy głębokość bieżnika jest mniejsza niż 1,6 mm. Ważna jest także obserwacja stopnia zużycia opon. Jeśli są zużyte nierównomiernie to także ważny sygnał do wymiany na nowe. Poważne uszkodzenia mechaniczne powodują również konieczność ich wymiany. Pamiętać należy także o wymianie opon z letnich na zimowe i odwrotnie w odpowiednim czasie. Aby opony mogły Ci dłużej służyć chętnie pomożemy Ci w doborze odpowiednich opon do Twojego pojazdu.

MICHAEL Auto Serwis

TŁUMIKI

W zależności od silnika układ wydechowy może składać się z jednej lub dwóch nitek. Aby układ wydechowy mógł optymalnie spełniać swoje zadania, musi być rozpatrywany i rozwijany jako całość. Oznacza to, że projektanci muszą dopasować do siebie jego komponenty specjalnie dla silnika i pojazdu. My jako specjaliści w tej dziedzinie chętnie pomożemy Ci w doborze odpowiedniego rozwiązania.

tłumiki
NASZE USŁUGI

JAK PRZEBIEGA WIZYTA W NASZYM SERWISIE?

1
Umów wizytę w naszym auto serwisie

Umów wizytę w naszym warsztacie osobiście, telefonicznie lub za pomocą formularza kontaktowego.

2
Oddaj samochód do auto serwisu

Po oddaniu samochodu do serwisu dokonujemy diagnozy, a następnie wstępnej wyceny.

3
Poczekaj na realizację zlecenia

Będąc świadomym, że czas to pieniądz dokonujemy naprawy tak szybko jak to możliwe.

4
Odbierz naprawiony samochód

Odbierz swój samochód i zapomnij o usterce.

UMÓW WIZYTĘ W NASZYM WARSZTACIE